#3 článek

2. května 2018 v 15:23 | Maru
Jak se stát mořskou pannou - 1. Způsob

Potřeby:
2 sklenice vody
náhrdelník
různé kamínky
2 kávové lžíce soli (jakékoliv)
lžíci na zamíchání
a víru

Postup: Najdeme si tiché místo a poskládáme kamínky do kruhu. Posadíme se dovnitř a do jedné sklenice nasypeme sůl. Zamícháme a namočíme do toho náhrdelník. Poté si to nalejeme od pasu dolů až ke špičkám u nohou. Totéž uděláme i s nesolenou vodou.Poté vyřkneme:
,,Já chci býti mořská panna,
s delfínama kamarádit.
Pod vodou chci umět dýchat.
O to tě, sílo moří, jezer, rybníků a oceánu prosím,
já(vaše jméno)."

Musíte hodně věřit, jinak kouzlo nefunguje.

Lektvar - Jak se stát mořskou pannou

Potřeby:
2 skleničky
4 kávové lžíce soli (nemusí být vrchovatě plné)
vodu
něco na míchání
náhrdelník
úplněk

Postup: Do jedné sklenice nalejeme vodu a nasypeme 2 lžičky soli. Poté to zamícháme a uděláme to samé se zbytkem ingrediencí. O úplňku necháme skleničky nasvítit úplňkovým světlem. Další den o půlnoci si lehneme do vany a jednu sklenici si vylejeme od pasu dolů. Druhou sklenici vypijeme celou. Pak řekneme:
,,Já chci býti mořská panna,
pod vodou chci umět dýchat.
Barvu ploutve chci mít(řekněte barvu),
a svoji moc chci míti(řekněte moc)."

!!!POZOR. Nechte to nasvítit POUZE ÚPLŇKEM a vypijte to POUZE druhý den po úplňkuo PŮLNOCI!!!
Můžete ještě dnes:
Potřebujete:
půlnoc
vanu
půl balíčku soli
papír, na kterém bude napsána vaše moc, kterou chcete mít
náhrdelník
a temperku v barvě ploutve, kterou chcete mít

Postup: Ve dne si na papír napište moc, kterou chcete mít. O půlnoci si napusťte vanu tak, aby vám sahala po pas a vysypte tam sůl. Rukou promíchejte a sedněte si do ní. Na papír, na kterém je vaše moc, dejte celou barvu z temperky. Ponořte to do vody a barvou si potřete nohy tak, že papírem pojedete od pasu dolů. Pak byste měli začít cítit, jak vás začínají bolet nohy. Až vás budou hodně bolet vyřkněte:

,,Já chci míti svoji ploutev,
umět dýchat pod vodou.
Já chci býti mořská panna,
a chci míti svoji moc."
Když to vyřknete, nohy vás přestanou bolet a vy si čistou vodou smyjte barvu z nohou. Jděte normálně spát a druhý den udělejte proměnu.
Potřeby:
Hladké, přibližně stejně velké kameny (cca 10 kusů)
Sůl
Pramenitou vodu (buď najděte v lese čistý potůček, nebo vodu vezměte z kohoutku)
Náhrdelník
Postup: Ve dne si najděte nějaké kameny, které budou aspoň trochu hladké a přibližně stejně velké. Doneste si je domů a v pramenité vodě je omyjte a dejte do čisté nádoby. Pak do té nádoby nalejte další pramenitou vodu (ale nesmí to být ta nádoba, ve které jste kameny před tím umývali, ale jiná) a nasypte cca 4 kávové lžíce soli a zamíchejte. Ponořte do toho náhrdelník. Přes noc to nechte nasvítit měsícem (může to být úplněk, ale nemusí). Další den si nádobu s kameny vezměte a večer běžte k vaně nebo k rybníku/jezeru.
Pro ty, co to budou dělat ve vaně:
Kameny položte na kraje vany. Napusťte vanu vodou cca do poloviny. Vylejte tam tu vodu z nádoby s kameny, náhrdelník si dejte na krk a vlezte do vany. Chvíli tam jen tak seďte a vnímejte vlnění vody. Představujte si, jak vypadáte v proměně a jak se proměňujete. Pak řekněte:
,,Vodo, vodo, sílu mi dej
být mořskou pannou je určitě nej,
chci být jednou z mořských panen,
abych neutopila se málem,
když půjdu si zaplavat.
Vodo, vodo, děkuji ti za splnění mého snu."
Ponořte se celí do vody, i obličej. V duchu počítejte do deseti a pak se vynořte a zhluboka se nadechněte. Chvíli ještě relaxujte ve vodě, můžete si sebe opět představovat v proměně. Pak vyezte, osušte se, vypusťte vanu a běžte spát. Druhý den zkuste proměnu a řekněte ,,(vaše jméno) Waterix"
Pro ty, co to budou dělat v rybníku/jezeře:
Poskládejte z kamenů cestu do vody (vždy dva kameny proti sobě) tak, aby jste tou cestou prošli. Dejte si na krk náhrdelník a vezměte si tu nádobu, kde jste měli kameny (vodu nevylévejte). Projděte cestou a jděte stále rovně tak, až vám voda bude po pás. Chvíli tam stůjte a vnímejte vlnění vody. Představujte si, jak vypadáte v proměně a jak se proměňujete. Pak řekněte stejnou básničku, kterou jsem psala výše.
Polejte se vodou z nádoby a ponořte se celí do vody, i obličej. Zkuste trošku plavat jako mořská panna. Je to podobné jako v H2O. Když už nebudete moc být pod vodou, vynořte se a zhluboka se nadechněte. Chvíli ještě relaxujte ve vodě, můžete si zaplavat a opět si sebe představovat v proměně. Pak vylezte, opět projděte cestičkou, osušte se a jděte domů.
Druhý den zkuste proměnu a řek
něte ,,(vaše jméno) Waterix"
Je možno místo kamenů použít mušle, pokud máte.

Ps.: toto vymysleli holky z blogu skolaproviliamorskepanny.blog.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama